Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

З презентацією про підходи та приклади успішного впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні виступив Андрій Ворфоломеєв – експерт Центру РЕЧВ. Аудиторії було представлено кращі практики застосування методики ЮНІДО з ресурсоефективного та більш чистого виробництва на промислових підприємствах України.

Міжнародним досвідом РЕЧВ-освіти поділився швейцарський експерт Карім Зейн, президент Асоціації сталого бізнесу (SBA). Про бар’єри та виклики, які стоять на шляху РЕЧВ-освіти, учасників семінару поінформував Еммануель Ортле, науковий співробітник Університету прикладних наук Північно-західної Швейцарії (FHNW).

Катерина Романова, національний експерт з інформаційної підтримки РЕЧВ, доповіла про вже зроблені кроки з підготовки курсу РЕЧВ та його подальшого впровадження у навчальні програми вищих навчальних закладів.

Лекційну частину семінару логічно завершила групова дискусія, в якій учасники активно обговорювали найбільш гострі потреби України на шляху зеленізації національної економіки. Зокрема, учасники дискусії відмітили, що:

  • потреба у РЕЧВ спеціалістах зростає з боку промислових підприємств;
  • перед більшістю підприємств, налаштованих на модернізацію виробничих процесів, стоїть проблема відсутності досвіду і кадрів, здатних здійснити модернізацію ефективно;
  • важливим внеском у реалізацію державної політики в сфері охорони довкілля є попередження забруднень на рівні самих підприємств, у чому суттєво можуть допомогти РЕЧВ-експерти.

Також учасники окреслили перспективи працевлаштування РЕЧВ експертів в Україні:

  • представники ключових індустрій проявляють все більше зацікавлення у втіленні РЕЧВ підходів на підприємствах і потребують відповідних експертів;
  • українські компанії з міжнародними інвестиціями приділяють значну увагу екологічним нормам виробничих процесів і можуть бути зацікавлені у працевлаштуванні РЕЧВ-експертів;
  • на даний момент потреба у фахівцях з РЕЧВ-дисциплін складає щонайменше 1000 осіб.

На думку учасників семінару впровадження курсу РЕЧВ до навчальної програми не є простим процесом через низку перешкод, у тому числі неузгодженість термінології; відсутність кваліфікованих викладачів, які змогли б викладати курс, враховуючи технічні та екологічні нюанси, а також мали б практичні навики застосування знань, які передають студентам, відсутність прямої залежності між запитами від представників бізнесу на спеціалістів і знаннями та кваліфікацією спеціалістів тощо.

Втім усі учасники дійшли згоди, що організація подібних семінарів та інших заходів за спільною участю представників ВНЗ, підприємств і компаній, міжнародних та національних експертів з РЕЧВ сприятиме поступовому подоланню цих перешкод та успішному поступу України на шляху сталого розвитку.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи