Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Форум «Ресурсоефективне та чисте виробництво (РЕЧВ): скорочення та безпечна утилізація відходів»

Forum 2-1В сучасних умовах проблема накопичення промислових та комунальних відходів є однією з найбільших небезпек для екології України. Щорічне зростання обсягів забруднення водної мережі та ґрунтів відходами діяльності вугільної, хімічної, будівельної, металургійної промисловостей, комунальних об’єктів та сільськогосподарських підприємств набуває загрозливих масштабів. Погіршується ситуація у сфері поводження з небезпечними відходами, зберігання яких часто проводиться з порушенням вимог екологічної безпеки. За даними 2014 року в Україні щорічно утворюється до 1 млрд. тон промислових та побутових відходів, а обсяг їх накопичення на 1 км загальної площі становить більше 45 тис. т., що ставить нашу країну на одне з перших місць в світі за рівнем техногенної завантаженості. Враховуючи цю невтішну статистику, можна зробити висновок, що в Україні вже давно назріла потреба створення ефективної системи управління різними типами відходів, з основними фокусами на екологічну безпеку та ресурсозбереження. Одним із перших кроків на шляху до такої системи є правильне донесення інформації до суспільства та промисловості і заохочення та мотивація населення і промислових підприємств слідувати її пріоритетам. Також дуже важливо визначити та створити умови для запобігання та/або зменшення утворення відходів, їх безпечного видалення та максимально можливого використання як вторинної сировини.

Форум «Ресурсоефективне та чисте виробництво (РЕЧВ): скорочення та безпечна утилізація відходів», що відбувся 15 грудня 2015 року у місті Києві у приміщені Оргуського інформаційно-просвітницького центру (ул. Митрополита Василя Липківського, 35) за підтримки Центру Ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні, Інформаційно-просвітницького Оргуського центру та Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України мав на меті ще раз привернути увагу широкого кола зацікавлених сторін, зокрема представників малого та середнього бізнесу, громадських організацій, науки та освіти, державних установ тощо до проблеми відходів та способів її вирішення, передбачених концепцією ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) в рамках програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства Європейського Союзу» (EaP GREEN). Дана програма надає підтримку країнам–учасникам у їх переході до «зеленої економіки» та стимулюванні розвитку «зеленого бізнесу». Учасниками програми є шість країн Східного партнерства ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна. Фінансування програми здійснюється Європейською Комісією та іншими країнами-донорами, а реалізація - за спільною участю чотирьох міжнародних організацій: Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН), Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Організації Об`єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) та Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Одним з компонентів програми EaP GREEN є демонстраційний проект ЮНІДО з реалізації та поширення РЕЧВ.

Відкрили роботу Форуму Марія Цибка, Національний координатор Демонстраційного проекту EaP GREEN в Україні, Жан Франсуа Море, координатор секторів енергетика, навколишнє середовище, зелена економіка та цивільний захист Представництва Європейського Союзу в Україні, Олександр Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління та Галина Сєрова, директор Інформаційно-просвітницького Оргуського центру Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, після чого з вітальним словом до присутніх звернулися Наталія Трофименко, координатор програми EaP GREEN в Україні, Людмила Мусіна, координатор співпраці з ЮНІДО та Євгеній Федоренко, Директор департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Міністерства екології та природних ресурсів України.

Катерина Приймак, експерт з інформаційного поширення РЕЧВ в Україні, яка також виступила модератором Форуму, розповіла учасникам про принцип РЕЧВ - скорочення та безпечну утилізацію відходів. Тамара Оводенко, заступник Директора департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Міністерства екології та природних ресурсів України у своїй доповіді «Поводження з відходами в Україні: основні проблеми, ліцензійна діяльність та здійснення контролю» окреслила сучасні напрямки Державної екологічної політики у сфері поводження з відходами. Головні проблеми промислових підприємств стосовно утворення та безпечної утилізації відходів висвітлили Ганна Виговська, завідуюча кафедри екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління (доповідь «Стан проблеми відходів в Україні»), Тетяна Козаченко, доцент кафедри екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління (доповідь «Найкраща доступна технологія: критерії визначення») та Олександр Чубенко, Голова комісії з промислових відходів Громадської ради при Міністерства екології та природних ресурсів України («Необхідність розробки стратегії та нових нормативно-правових актів пріоритетного використання сировинних ресурсів, отриманих з промислових відходів»).

Досвідом підприємств щодо поводження з відходами та скорочення обсягів їх утворення з присутніми поділилися Тарас Іващенко, завідувач кафедри екологічного аудиту та експертизи ДЕА та Інна Денисенко, аспірантка кафедри екологічного аудиту та експертизи ДЕА, яка виступила з доповіддю «Технології очищення обладнання нафтогазовидобувної промисловості, забрудненого джерелами опромінення природного походження» та Оксана Коханюк, Координатор екологічних проектів Всеукраїнської екологічної ліги, яка розповіла про поводження з небезпечними відходами в Україні.

Forum 2-2

Після завершення презентаційної частини та кава-брейку, учасників Форуму було запрошено до дискусії та обмін досвідом щодо ефективного поводження з відходами, а також до опитування щодо актуальних проблем зі скорочення та безпечної утилізації відходів виробництва. Всі присутні мали змогу висловити свої думки з приводу проблем, можливостей та мотивації підприємств у вирішенні піднятих питань, прокоментувати виступи учасників, запропонувати нові ідеї та обмінятися корисними контактами. Висловлені учасниками зауваження та коментарі будуть розглянуті та враховані командою проекту EaP GREEN у подальшій реалізації концепції ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні.


Програма заходу українською мовою

 


EaP-partners-logo-f-7-2017a

Демонстраційний компонент "Ресурсоефективне та чисте виробництво" програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства Європейського Союзу», яка фінансується Європейським Союзом.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи