Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

«Ресурсоефективне та чисте виробництво» - навчальний курс для ВНЗ в Україні

17.05.18 Seminar-1Важливим кроком на шляху до сталого розвитку є формування у майбутнього покоління сучасного мислення в напрямку ефективного ресурсоспоживання та озброєння новітніми світовими підходами для прийняття необхідних рішень щодо розвитку промислових підприємств.

18 травня 2017 року в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі при Міністерстві екології та природних ресурсів України відбувся семінар «Ресурсоефективне та чисте виробництво - навчальний курс для вищих навчальних закладів України», організований у рамках демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» (РЕЧВ) програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства Європейського Союзу»(EaP GREEN), що фінансується ЄС.

Захід зібрав близько 30-ти осіб, серед яких були представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, представники вищих навчальних закладів, зокрема Національного технічного університету України «КПІ ім.І Сікорського», Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Інституту економіки промисловості НАН України, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету Києво-Могилянської академії, Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств України тощо.

Відкрила форум Марія Цибка, національний координатор проекту EaPGreen в Україні, яка у вітальному слові наголосила на необхідності зміни світогляду згідно сучасних тенденцій з охорони довкілля та підвищення конкурентоздатності підприємництва, які відбуваються в світі, саме з «майбутнього покоління», бакалаврів, магістрів та спеціалістів – майбутніх інженерів, менеджерів та керівників малих та середніх підприємств України.

17.05.18 Seminar-2Людмила Мусіна, Національний координатор співпраці з ЮНІДО та програми EaP GREEN в Україні, розповіла про розвиток нових підходів в напрямку «зеленої» економіки та зокрема про початок розроблення Стратегії розвитку промислового комплексу та важливості включення до неї компоненту стосовно ресурсоефективності та екологічної промисловості в цілому. Також, вона ознайомила гостей заходу з «Доповіддю про зелену трансформацію в Україні» (http://openaid.gov.ua/uk/new_posts/25), в якій представлені показники використання природних ресурсів промислового сектору в Україні, розраховані на основі методики ОЕСР, що підкреслює актуальність навчання ресурсоефективному та чистому виробництву на національному рівні зі студентської лави.

Виконавчий директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні Тарас Сакалош зазначив, що впровадження в навчання курсу «Ресурсоефективне та чисте виробництво» - це не лише конкурентна перевага для ВНЗ при наборі студентів, але й можливість підвищення обізнаності серед майбутніх фахівців різних напрямів знань, які будуть володіти засадами і підходами «зеленої» економіки.

Галина Сєрова привітала гостей від імені Оргуського інформаційно-просвітницького центру та підкреслила важливість та нагальність організації даного заходу для освіти та бізнесу в Україні.

Неля Черненко висловила позицію Міністерства екології та природних ресурсів України, щодо актуальності розвитку кадрового потенціалу для подальшого забезпечення сталого еколого-економічного розвитку та переходу України на «зелену» модель виробництва та споживання.

Про порядок та особливості впровадження нових дисциплін в навчальний процес ВНЗ розповів Володимир Гуло, представник Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України. Він зазначив, що навчальні програми мають відповідати запитам промислового сектору щодо компетенцій фахівців, які працюватимуть на підприємствах.

Катерина Романова, експерт з інформаційного поширення РЕЧВ в Україні, представила розроблені в рамках демонстраційного проекту РЕЧВ матеріали для навчального курсу «Ресурсоефективне та чисте виробництво». Було презентовано структуру конспекту лекцій та перелік тем з наведенням роз`яснень щодо основних цілей, переваг, принципів, підходів, світової термінології та екологічних аспектів методики РЕЧВ. Серед основних аспектів було відмічено, що дисципліна «Ресурсоефективне та чисте виробництво» відповідає сучасним пріоритетам розвитку національної економіки та захисту навколишнього середовища.

Представник Інституту економіки промисловості НАН України Олександ Лях відзначив, що знання в напрямку ресурсоефективного і чистого виробництва необхідні для управління еколого-орієнтованими кластерами, які дозволять вирішити проблеми еко-інноваційного розвитку та розвитку впровадження сучасних технологій.

В`ячеслав Биковець, Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, висловив потребу бізнесу у кадрах, що володіють знаннями у сфері «зеленої» економіки. Особливо він зауважив, що мати у штаті підприємства фахівця, який володіє РЕЧВ-методикою, це крок до чистого та конкурентоздатного виробництва.

Андрій Ворфоломеєв, представник Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» розповів про досвід затвердження навчальних планів для бакалаврі та включення в них дисципліни «Ресурсоефективне та чисте виробництво».

17.05.18 Seminar-3

До обговорення долучались всі учасники семінару, зокрема Ярослав Міхєєв (Міністерство екології та природних ресурсів України), Марина Суханевич та Тетяна Ткаченко (КНУБА), Олександр Чубенко (Кременчуцька металургійна компанія), Олена Коцар (ТОВ «Юнілос-Україна»), Марина Чебан (НМЦ «Екологічні ініціативи»), що надали корисні та практичні рекомендації щодо доповнення та покращення конспекту лекцій. Всі коментарі, пропозиції та уточнення фахівців будуть враховані в публікації конспекту лекцій «Ресурсоефективне та чисте виробництво».

Програма заходу


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи