Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Досвід впровадження методології ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах Київського регіону

23

м.Київ, 11 липня 2013 року. У Залі засідань Адміністративної ради НТУУ «КПІ» (Пр. Перемоги, 37, корпус №6) відбулася конференція «ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА БІЛЬШ ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ», організована Центром ресурсоефективного та чистого виробництва. Центр створено в рамках проекту Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) в Україні з метою зменшення споживання ресурсів українськими підприємствами та підвищення їх конкурентоспроможності.

У роботі конференції взяли участь радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Людмила Абдрахманівна Мусіна, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Петра Відмер, керівник Швейцарського координаційного центру Крістоф Хугі, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Леонідович Шилович, технічний директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, директор департаменту Українського союзу підприємців та промисловців Сергій Худобін, представники Національно технічного університету «Київський політехнічний інститут, представники підприємств – учасників проекту з ресурсоефективного та чистого виробництва, представники міжнародних фінансових організацій та громадських організацій.

23_1

Під час конференції у своєму виступі заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Петра Відмер зазначила, що Україна має дуже енергетично навантажене виробництво. І це є проблемою не тільки для великого бізнесу, а й для середніх та малих компаній. Тому Швейцарське бюро співробітництва робить свій внесок для становлення в Україні Центру ресурсоефективного та чистого виробництва. Разом з ЮНІДО бюро вже здійснили підтримку 16 подібних центрів у світі і досвід їхньої діяльності можна з користю застосувати в Україні.

23_1

Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, координатор співпраці з ЮНІДО Мусіна Людмила Абдрахманівна підкреслила , що керівництво Міністерства розуміє важливість питання і тому ініціювало та підтримує цей проект. "Ми розуміємо, що найближчим часом економіка може розвиватися за рахунок раціонального використання ресурсів та «зеленої економіки". Впровадження проектів на українських підприємствах сприяє створенню додаткових робочих місць. Міністерство активізує роботу з підтримки інвестиційних проектів у регіонах України.

23_1

Директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Шилович Ігор Леонідович в презентації проекту окреслив напрямки співпраці із підприємствами регіону та види послуг з ресурсоенергоефективності для підприємств. Директор закликав підприємців приєднуватися до проекту з метою підвищення ефективності роботи підприємств та їх конкурентоспроможності.

23_1

Своїм досвідом впровадження проектів з ресурсоефективного та чистого виробництва на підприємствах-учасниках Програми ЮНІДО з розвитку ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні поділилися стажери Центру.

23_1

23_1

23_1

23_1

23_1

23_1

Радник з політики ресурсоефективності Програми IFC «Інвестиції у ресурсоефективність в Україні» Надія Рязанова зозповіла учасникам конференції про Програму IFC зі стимулювання інвестицій у ресурсоефективність

23_1

Спеціаліст з інвестицій Північної екологічної фінансової корпораціії Ольга Якименко поділилася досвідом Північної екологічної фінансової корпорації

23_1

Керівник групи Швейцарського координаційного центру Крістоф Хугі поділився з учасниками міжнародним досвідом впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва

23_1

Наприкінці Петра Відмер та Ігор Шилович нагородили компанії-учасниці Програми з ресурсоефективного та чистого виробництва сертифікатами ЮНІДО та побажали їм стати прикладом для всіх українських компній.

23_1

23_1

23_1

23_1

Київська область у проекті Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку ( ЮНІДО ) бере участь з 2011 року. Проект розрахований на 2013-2015 роки. Він спрямований у виявленні на підприємствах економічно та технологічно недоцільних витрат енергії, матеріалів, води, зменшені викидів і стоків без зниження обсягів виробництва, підготовці технічних рішень для подолання виявлених недоліків.

Для реалізації проекту у 2013 році УСПП спільно з НТУУ «КПІ» заснували «Центр ресуросоефективного та чистого виробництва». Проект фінансується Швейцарською Конфедерацією та Республікою Австрія. Супроводжують проект 4 консалтингові компанії з Швейцарії, підтримує Швейцарське бюро співробітництва. Наукову підтримку також надає Північно–східний університет прикладних наук і мистецтв Швейцарії.

У 2013 році UNIDO підписала угоду з International Finance Corporation (IFC) щодо співробітництва у впровадженні в Україні проектів з ресурсоефективного та чистого виробництва. У межах такої угоди IFC в особі двох консультативних Програм, що займаються питаннями стимулювання інвестицій у ресурсоефективні проекти, співпрацює з «Центром ресурсоефективного та чистого виробництва», надаючи йому консультативну підтримку. Мета такої співпраці полягає у стимулюванні інвестицій в проекти чистого виробництва, впровадженні сучасних технологій та сприянні покращенню економічних та екологічних показників українських підприємств.

У 2012-2013 роках проект впроваджувався на підприємства: ПАТ «Ветропак Гостомельський Склозавод», ПАТ «Жашківський маслозавод», ПАТ «Броварський завод будівельних конструкцій», ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія», ПАТ «Богуславська сільгосптехніка», ПАТ «Богуславська суконна фабрика», ТОВ «Трипільський пакувальний комбінат», ДП «Дарницький вагоноремонтний завод», НТУУ «КПІ» корпус 24, корпус 18 та гуртожиток 15. Проект виявив великий потенціал для модернізації підприємств, з висновками погодились спеціалісти підприємств і готуються до подальшої їх до реалізації. Загалом підприємства можуть реалізувати проекти з очікуваним річним економічним ефектом 35-40 млн. грн.

З метою розширення числа учасників проекту і проводиться міжнародна конференція «ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА БІЛЬШ ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ», на якій було висвітлено досвід підприємств області, які розпочали роботу у проекті. Також будуть залучатися до проекту нові підприємства і спеціалісти.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи