Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Міжнародна конференція «Зелена ресурсоефективна економіка: нові виклики та можливості для економічного зростання в Україні»

3

21 листопада 2013 року у конференц-залі Президії НАН України (м. Київ, вул. Володимирська, 55) відбулася Міжнародна конференція «Зелена ресурсоефективна економіка: нові виклики та можливості для економічного зростання в Україні».

Захід організовано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України разом з Науково-дослідним економічним інститутом за сприяння Організації Об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО) , Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, Організації економічного розвитку і співробітництва , Координатора проектів ОБСЄ в Україні , Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ та Громадської організації «Українсько–Німецький Форум» .

Відкрила конференцію та зачитала привітальне слово від імені Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти Координатор співпраці з ЮНІДО в Україні Людмила Мусіна.

У привітанні Анатолія Максюти зазначено, що рішення минулорічної Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо+20» сприяли розробленню національних стратегій та політики розвитку зеленої економіки у багатьох країнах, однак багато питань впровадження інструментів їх реалізації залишається не розкритими. Тому опанування світового досвіду поряд з дослідженнями українських фахівців у цій сфері конче необхідне для обґрунтування раціональної моделі економічного розвитку та зростання в Україні.

Перший заступник Міністра нагадав про низку заходів, що здійснюються Мінекономрозвитку в напрямі посилення координації міжнародної співпраці у сфері зеленої економіки та зеленої промисловості. Серед них схвалення у вересні ц.р. постановою Кабінету Міністрів України Стратегії співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та координації міжнародної допомоги на 2013-2017 роки, запуск Програми «Екологізація економік країн Східного партнерства Європейського Союзу», а також розроблення нової стратегії співпраці України з ЮНІДО на 2014-2018 роки та наміри щодо поступової трансформації Цілей Розвитку Тисячоліття у Цілі Сталого розвитку з урахуванням завдань Порядку денного на період після 2015 року. Анатолій Максюта побажав учасникам конференції плідної роботи та конструктивних рекомендацій у напрямі підвищення ефективності української економіки за меншого негативного впливу на довкілля та умови життя громадян.

Також учасників Конференції привітали Посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні Мадіна Джарбусинова, координатори Програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» Жан Франсуа Маре від Представництва Європейського Союзу в Україні та Анжела Буларга від ОЕСР , керівник проекту «Сприяння економічному розвитку та зайнятості в Україні» Німецького товариства міжнародної співпраці Антон Вірт.

Пленарне засідання було присвячено обговоренню державної політики розвитку «зеленої» економіки в Україні у контексті міжнародного досвіду та нових можливостей для України. Заступник директора НДЕІ, д.е.н. Олена Чмир, представила для обговорення проект Концепції державної політики розвитку зеленої економіки в Україні. О.Маркова, екс–начальник відділу підготовки стратегічних документів Міністерства навколишнього середовища Чеської Республіки, а нині експерт GIZ, розповіла про досвід Чеської республіки щодо озеленення економіки. Тетяна Степанкова, заступник Голови ГО «Українсько–Німецький Форум», розповіла про практичні аспекти реалізації пілотної інвестиційної програми в Україні «Зелені міста». Тетяна Галушкіна, директор департаменту Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, д.е.н., представила бачення концептуальних засад та механiзмів реалiзацiї політики зеленої економіки з боку НАНУ.

Сесія І була присвячена політиці сприяння ресурсоефективному та більш чистому виробництву в Україні. Концепція Зеленої промисловості та перспективи її розвитку були представлені у презентації координатора проектів ЮНІДО Петри Швагер, а Ігор Шилович, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, створеного в Україні за сприяння ЮНІДО розповів про досвід впровадження в регіонах України практики ресурсоефективного виробництва та висловив рекомендації щодо державної політики його підтримки, а Людмила Мусіна, координатор співпраці з ЮНІДО в Україні, представила основні положення проекту Лімської Декларації інклюзивного та сталого промислового розвитку для схвалення її на 15-й сесії Генеральної конференції ЮНІДО у м. Ліма (Чилі, 2-6 грудня 2013 р.).

Наталія Трофименко, заступник директора департаменту Міністерства екології та природних ресурсів України , у своєму виступі підкреслила, що сприяння більш чистому виробництву є одним із пріоритетів Екологічної стратегії України та Національного плану дій щодо її реалізації на 2011-2015 роки, тому Мінприроди зацікавлене у скорішому представленні на розгляд Уряду відповідної концепції.

Вячеслав Потапенко, консультант Національного інституту стратегічних досліджень, представив для обговорення проект Концепції впровадження більш чистого виробництва в Україні, напрацьований робочою групою, створеною за результатами проведеного Круглого столу на тему «Перспективи розвитку ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні – РЕБЧВ у законодавчому полі» (8 жовтня 2013 р.)

Мер міста Горлівки Донецької області Євген Клеп поділився з учасниками Конференції досвідом практичної роботи у напрямку формування «зеленого мислення», становлення «зеленої економіки» та створення на прикладі Горлівки моделі «зеленого міста». Євген Клеп відзначив особливий стан Горлівки як техногенно і промислово навантаженого міста, а також озвучив ті напрями роботи мерії, які вже сьогодні дозволяють вирішувати низку накопичених за довгі роки проблем з довкіллям та умовами життя людей.

Як приклад «зеленої моделі підприємства» міський голова навів ініціативи колективу ТОВ «Стиролбіофарм» , спрямовані на комплексне заощадження енергоресурсів. Це перше фармацевтичне підприємство, яке повністю відмовилося від використання природного газу, працює на відновлюваних джерелах енергії, впроваджує еко-інновації. Директор ТОВ «Стиролбіофарм» Максим Лебедєв поділився досвідом впровадження зеленої енергетики у напрямі до повної газової незалежності підприємства.

Євген Іншеков, директор Центру підготовки енергоменеджерів НТУУ КПІ , завершив перше секційне засідання презентацією «Про перспективи впровадження систем енергоменеджменту в промисловості».

Друге секційне засідання було присвячене виробленню системи індикаторів для моніторингу та оцінювання прогресу розвитку «зеленої» економіки в Україні. Анжела Буларга, координатор проекту ОЕСР-ЄС «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» з екологічного директорату ОЕСР, представила учасникам набір показників «зеленого» зростання, розроблений за результатами досліджень ОЕСР та інших організацій, та можливості їх використання на рівні країн.

Про роботу над такими показниками «зеленого» зростання для України в рамках пілотного дослідження та про можливості їх адаптації розповіла Тетяна Кваша, завідувач відділення прогнозно-аналітичного забезпечення інноваційної діяльності УкрІНТЕІ Держінформнауки . В обговоренні взяв участь директор департаменту екологічної статистики Укрстату Олег Прокопенко.

Заключну сесію Міжнародної Конференції присвячено підведенню підсумків та виробленню рекомендацій. Махір Алієв, регіональний координатор Екологічної програми ООН ( ЮНЕП ), відмітив важливість руху України у напрямку «зеленої» економіки та необхідність координації дій міжнародних організацій щодо прискорення розвитку процесів, пов’язаних із «зеленим» зростанням в Україні. Представниками центральних органів влади, наукових організацій та організацій громадянського суспільства висловлено пропозиції щодо створення робочої групи з доопрацювання проекту Концепції державної політики розвитку зеленої економіки в Україні, а також, паралельно, розроблення Національної доповіді щодо передумов та перспектив запровадження комплексного підходу до структурної трансформації української економіки у бік сталого розвитку шляхом стимулювання ефективного використання ресурсів, раціонального управління відходами, впровадження екологічно-безпечних технологій, підтримки інноваційного підприємництва та робочих місць, тощо.

За результатами конференції будуть розроблені рекомендації для керівництва країни щодо інструментів політики розвитку «зеленої» економіки, сталого промислового розвитку та ресурсно-ефективного виробництва в Україні.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи