Київ. – 29 січня 2013 року у залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулася церемонія офіційного представлення в Україні проекту Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку(ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні» та відкриття Центру ресурсоефективного та чистого виробництва.
У церемонії взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані, президент Українського союзу промисловців і підприємців, народний депутат України Анатолій Кінах, директор відділення екологічного менеджменту ЮНІДО Хайнц Льоєнбергер, представники центральних органів виконавчої влади, промислових підприємств України, викладачі та дослідники НТУУ «КПІ».
Ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський під час відкриття церемонії відзначив, що відкриття Центру ресурсоефективного та чистого виробництва – це подія, яка має величезне значення не лише для НТУУ «КПІ», а й для України загалом, насамперед для забезпечення модернізації її промисловості.
У 2012 році за фінансової підтримки урядів Швейцарської Конфедерації та Республіки Австрія започатковано проект ЮНІДО з ресурсоефективного та чистого виробництва. 20 компаній Вінницької, Запорізької та Київської областей вже долучилися до проекту. Виконання проекту покладено на Центр ресурсоефективного та чистого виробництва, створеного під егідою ЮНІДО на базі НТУУ «КПІ» (м. Київ). Засновниками Центру виступили НТУУ «КПІ», Науковий парк «Київська політехніка» та Український союз промисловців та підприємців.
Директор відділення екологічного менеджменту ЮНІДО Хайнц Льоєнбергер наголосив на тому, що проект ЮНІДО з ресурсоефективного та чистого виробництва торує Україні шлях у напрямку зелених технологій.
Метою діяльності центру є підвищення конкурентоздатності вітчизняних підприємств шляхом зниження втрат матеріальних та енергетичних ресурсів у виробничих процесах та зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище.
Для досягнення цієї мети центр визначив основні види своєї діяльності: