Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Перспективи розвитку ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні – РЕБЧВ у законодавчому полі

8

У залі засідань Національного інституту стратегічних досліджень відбувся Круглий стіл «Перспективи розвитку ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні – РЕБЧВ у законодавчому полі», організований Центром ресурсоефективного та чистого виробництва та Національним інститутом стратегічних досліджень за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства екології та природних ресурсів України на виконання Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку ( ЮНІДО ) «Сприяння розвитку програми ресурсоефективності та більш чистого виробництва (RECP) шляхом створення та започаткування роботи Центру більш чистого виробництва (CPC) в Україні».

Метою Круглого столу є визначення бар’єрів та можливостей широкого впровадження РЕБЧВ на підприємствах України і надання рекомендацій щодо державної політики сприяння ресурсоефективному та більш чистому виробництву у різних секторах економіки.

Відкрив роботу круглого столу заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко та з привітальним словом до учасників Круглого столу звернулися директор Центру директора ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Шилович, координатор ЮНІДО та ЕаР Green в Україні Людмила Мусіна та координатор ЕаР Green в Україні Наталія Трофименко.

У відповідь на швидке економічне зростання та індустріалізацію багатьох країн, що супроводжується вичерпанням природних ресурсів та екологічною деградацією, в останні роки поширився рух у напряму «зеленої» економіки. Однією з найважливіших складових такої економіки є ресурсоефективне та більш чисте виробництво (РЕБЧВ), яке спрямоване на удосконалення технологічних процесів з метою підвищення ефективності використання ресурсів у виробництві та послугах.

Заступник Центру директора ресурсоефективного та чистого виробництва Валерій Павшук розпочав робочу частину круглого столу з презентації «Ресурсоефективність та більш чисте виробництво важлива складова «зеленої економіки», директор Центру директора ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Шилович зосередив увагу учасників щодо оцінки потенціалу ресурсо- та енергоефективності на підприємствах України та питань просування ідеї на Національному рівні.

Вячеслав Потапенко з Національного інституту стратегічних досліджень продовжив засідання презентацією «Розгляд основних положень Українського законодавства спрямованих на підвищення ресурсоефективності виробництв», в якій були представлені результати аналізу українського законодавства стосовно ресурсоефективного та чистого виробництва. Аналіз проведено на замовлення Центру ресурсоефективного та чистого виробництва.

Експерт Швейцарського консультаційного центру Йорг Валдер ознайомив учасників про підтримку більш чистого виробництва законодавствами В’єтнаму та Швейцарії.

Представник Міністерства екології та природних ресурсів Наталія Трофименко озвучила передумови створення Концепції більш чистого виробництва в Україні.

Для визначення найбільш важливих питань, які необхідно врахувати при розробці Концепції, було проведено роботу по групах учасників із SWOT-аналізу можливостей розбудови БЧВ в Україні. Результати SWOT-аналізу були представлені, обговорені та використані у рішеннях круглого столу стосовно наступних кроків із розробки Концепції БЧВ в Україні.

Програма заходу

Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи