Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Досвід впровадження методології ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах Вінницького регіону

24

м. Вінниця – 3 липня 2013 року. У конференц-залі №1 готельного комплексу «Поділля» відбулася конференція «ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА БІЛЬШ ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ ВІННИЦЬКОГО РЕГІОНУ», яка організована Центром ресурсоефективного та чистого виробництва. Центр створено в рамках проекту Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) в Україні з розвитку ресурсоефективного та чистого виробництва.

У конференції взяли участь заступник міського голови Коровій Валерій Вікторович, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Мусіна Людмила Абдрахманівна, представник ЮНІДО Марія Гриньова, Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Петра Відмер, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Шилович Ігор Леонідович, заступник директора Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Валерій Павшук, Вінницький регіональний координатор Редчик Валерій Миколайович, представники підприємств – учасників проекту з ресурсоефективного та чистого виробництва у Вінницькому регіоні, представники підприємств, навчальних закладів та громадських організацій Вінницького регіону.

Вінницька область бере участь у проекті Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) з ресурсоефективного та чистого виробництва з 2009 року. Проект розрахований на 2013-2015 роки.

З 2012 року проект впроваджується на підприємствах ПАТ «МАЯК», ТОВ «Вінницький агрегатний завод», ПАТ «Вінницька харчосмакова фабрика», ДП «Вінницятрансприлад», ТОВ «Іллінецький цукровий завод», ПП «Фенікс» м. Хмільник. Проект виявив великий потенціал для модернізації підприємств, що у грошовому виразі складає не менше 25-30 млн. грн. З висновками погодились спеціалісти підприємств. Наразі готуються детальні розробки пропозицій з такої модернізації.

З метою розширення дії проекту і проводиться міжнародна конференція «ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА БІЛЬШ ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ ВІННИЦЬКОГО РЕГІОНУ», на якій висвітлено досвід підприємств області, які розпочали роботу у проекті. Також будуть залучатися до проекту нові підприємства і спеціалісти.

Свою підтримку щодо впровадження проекту та проведення конференції висловили Вінницька обласна державна адміністрація і мерія м. Вінниці.

24

Заступник міського голови Коровій Валерій Вікторович у привітанні учасникам сказав, що Вінницький регіон за останні роки змінився на краще. Базовим елементом подальшого економічного зростання стає промислово-аграрний сектор. Ним було зауважено, що такі поняття, як продуктивність виробництва, ефективність бізнесу це насамперед - раціональне використання ресурсів. У Вінницькому регіоні відкриваються нові сучасні підприємства, що демонструють ефективне використання ресурсів, чим визначається їхня висока конкурентоспроможність. Такі підприємства визначають напрямок для інших до ощадливого споживання ресурсів, що досягається впровадженням сучасних технічних технологічних та організаційних підходів. Суттєву допомогу в цьому можна отримати завдяки впровадженню програми, яку сьогодні нам представляє Центр ресурсоефективного та чистого виробництва.

24

Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Мусіна Людмила Абдрахманівна підкреслила, що керівництво Міністерства розуміє важливість питання і тому ініціювало та підтримує цей проект. Ми розуміємо, що найближчим часом економіка може розвиватися за рахунок раціонального використання ресурсів та «зеленої економіки». Впровадження проектів на українських підприємствах буде сприяти створенню додаткових робочих місць. Міністерство активізує роботу з підтримки інвестиційних проектів у регіонах України.

24

Представник ЮНІДО Марія Гриньова, відзначила, що проект в Україні для ЮНІДО є дуже важливим. ЮНІДО вірить у потужний технічний та кадровий потенціал країни. Тут є розумні голови, «золоті руки». Тут є розвинені виробничі можливості. Є цінні природні ресурси, а особливо географічне розташування. Все це повинно бути враховане та ефективного використано. Наприкінці вона привітала компанії-учасників Програми та нагородила їх сертифікатами ЮНІДО. Пані Гриньова побажала їм стати гарним прикладом для всієї України та висловила надію, що інтерес до ресурсоефективного та чистого виробництва та до співпраці із Центром буде зростати.

24

Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Петра Відмер зазначила, що Україна має дуже енергетично навантажене виробництво. І це є проблемою не тільки для великого бізнесу, а й для середніх та малих компаній. Тому Швейцарське бюро співробітництва робить свій внесок для становлення в Україні Центру ресурсоефективного та чистого виробництва. Разом з ЮНІДО бюро вже здійснили підтримку 16 подібних центрів у світі і досвід їхньої діяльності можна з користю застосувати в Україні.

24

Директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Шилович Ігор Леонідович в презентації проекту окреслив напрямки співпраці із підприємствами регіону та види послуг з ресурсоенергоефективності для підприємств. Директор закликав підприємців приєднуватися до проекту з метою підвищення ефективності роботи підприємств та їх конкурентоспроможності.

24

Проект ЮНІДО реалізується за підтримки Швейцарської Конфедерації та Республіки Австрія. Проектом передбачено створення регіонального центру ресурсоефективного та чистого виробництва у Вінницькій області.

Суть проекту полягає у виявленні на підприємствах економічно та технологічно недоцільних витрат енергії, матеріалів, води, зменшені викидів і стоків без зниження обсягів виробництва та додаткових витрат, підготовці технічних рішень для підвищення конкурентоспроможності підприємств.

У 2013 році ЮНІДО підписала угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією (International Finance Corporation / IFC) щодо співробітництва у впровадженні в Україні проектів з ресурсоефективного та чистого виробництва. У межах такої угоди IFC в рамках двох консультативних Програм, що займаються питаннями стимулювання інвестицій у ресурсоефективні проекти, співпрацює з «Центром ресурсоефективного та чистого виробництва», надаючи йому консультативну підтримку. Зміст цієї співпраці полягає у стимулюванні інвестицій в проекти чистого виробництва, впровадженні сучасних технологій та сприянні покращенню економічних та екологічних показників українських підприємств.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи