14 грудня 2017 р. у Києві відбулася конференція «Ресурсоефективність підприємств Київського регіону». Захід організовано Центром ресурсоефективного та чистого виробництва (Центр РЕЧВ).
Конференція спрямована на поширення досвіду впровадження підходів ресурсоефективного та більш чистого виробництва (РЕЧВ) на промислових підприємствах, презентацію кращих досягнень проекту міжнародної технічної допомоги ЮНІДО в Київській області, обговорення напрямів подальшого розвитку проекту з урахуванням нагальних потреб місцевих підприємств і компаній.
Відкриваючи конференцію, заступник керівника департаменту міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського Сергій Шукаєв відзначив: «Проект ЮНІДО з ресурсоефективного та більш чистого виробництва став дуже знаковим для нашого університету. Сьогодні Центр РЕЧВ є важливим учасником інноваційної екосистеми, яку наразі розбудовано в КПІ імені Ігоря Сікорського».
21 листопада 2017 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся інформаційний семінар для викладачів ВНЗ «Впровадження курсу з ресурсоефективного та чистого виробництва в освітній процес вищої школи: міжнародна перспектива», організований Центром РЕЧВ.
Учасниками стали викладачі вишів України: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, НТУ «Харківський політехнічний інститут», Львівського національного лісотехнічного університету, Білоцерківського національного аграрного університету та інших.
Відкрив семінар Юрій Якименко – перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського. Він наголосив на актуальності розробки та інтегрування курсу з РЕЧВ у освітні програми наукових закладів країни з огляду на складну екологічну ситуацію в країні та світі загалом.
Микола Гомеля, завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів Київського політеху поділився набутим досвідом у викладанні основ РЕЧВ у КПІ ім. Ігоря Сікорського.
7 листопада 2017 року в рамках V Спеціалізованої виставки «Екологія підприємства» відбувся інформаційний семінар Центру ресурсоефективного та чистого виробництва «Впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні: кращі практики».
Учасниками семінару стали представники підприємств, науково-дослідних інститутів, ВНЗ, екологічних організацій тощо.
З презентацією «Розробка низьковитратних енергоефективних рішень для промислових підприємств» семінар розпочав керуючий директор компанії STENUM GmbH Йоханнес Фреснер.
Спікер поділився досвідом у впровадженні низьковитратних рішень, спрямованих на енерго- та ресурсозбереження на промислових підприємствах в Австрії та інших країнах світу.
12 жовтня 2017 року в Києві за підтримки ЮНІДО відбулася Зустріч Експертної Групи (Зустріч) «Ресурсоефективне та чисте виробництво: стимулювання екологізації промисловості в Україні». Захід відбувся в рамках проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні». Організатором заходу виступив Центр ресурсоефективного та чистого виробництва.
Головною метою Зустріч Експертної групи є усвідомлення значущості концепції ресурсоефективного та більш чистого виробництва для просування політичних ініціатив, а також підтримки її імплементації в Україні. Метою заходу є ґрунтовне обговорення та узгодження вимог щодо впровадження засад РЕЧВ в Україні задля сприяння створенню законодавчої бази, яка стимулюватиме процес екологізації національної промисловості.
24 жовтня 2017 року в шести країнах Східного партнерства (Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні) відбувся онлайн-семінар «Сучасні підходи та заходи з ефективного споживання ресурсів на підприємствах галузі виробництва будівельних матеріалів». Його було організовано в рамках демонстраційного проекту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» (РЕЧВ) програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN). Експерт ЮНІДО Дік ван Бірс (Німеччина) презентував довідник з РЕЧВ для галузі будівельних матеріалів у Мінську, а білоруським Центром ресурсоефективного та більш чистого виробництва було забезпечено інтернет-трансляцію цієї події.
В Україні онлайн-семінар можна було переглянути індивідуально за попередньою реєстрацією, а також на організованому груповому перегляді в конференц-залі Інституту інноваційної освіти КНУБА (Київ, вул. Освіти, 4). Проведенню заходу сприяли Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів і Центр ресурсоефективного та чистого виробництва. Учасниками заходу стали представники підприємств галузі виробництва будівельних матеріалів, експерти консалтингових компаній, викладацький склад вищих навчальних закладів. Було отримано близько 30 заявок на посилання для індивідуального перегляду, що дозволило зацікавленим спеціалістам з різних куточків України ознайомитися з підходами РЕЧВ у галузі. В груповому перегляді прийняло участь близько 20 людей, які мали змогу додатково обговорити найбільш цікаві теми.
9-го Міжнародний форум та виставка сталої енергетики Східної Європи (SEF-2017 Kyiv) відбулися 9-11 жовтня у Києві. SEF-2017 Kyiv – це велика платформа з енергоефективності, відновлюваної енергетики та нових енергетичних технологій. Вона збирає учасників не тільки з України, але й з сусідніх країн Східної Європи та країн СНД. Протягом трьох днів в рамках SEF-2017 були представлені та обговорені останні зміни та ініціативи в законодавстві та державній політиці України та сусідніх країн, пропозиції з енергозбереження для підприємств та промисловості, комунальних та інфраструктурних об'єктів та приватних господарств.
Форум та виставка SEF – це зустріч зацікавлених сторін для обговорення енергоефективності та поновлюваних джерел енергії, вивчення успішної політики та натхнення інновацій для досягнення нових цілей у сфері енергетики та клімату. Учасниками галузевої події стали 440 делегатів форуму, 58 експонентів та 2,5 тис. відвідувачів виставки з 32 країн.
У рамках форуму було проведено низку семінарів для малих підприємств та домогосподарств. Так, у рамках SEF-2017 KYIV 11 жовтня відбувся семінар «Ресурсоефективне та чисте виробництво – принципи та досвід впровадження», де були представлені результати демонстраційного проекту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» як компоненту регіональної програми EaPGREEN, що фінансується ЄС. Семінар зібрав близько 40 учасників, серед них виробники енергоефективного обладнання (розробники, виробники, монтажники та дистриб'ютори), консалтингові компанії, енергопостачальні компанії, фінансові установи, регулятивні органи, інвестори, громадські організації, представники влади та ЗМІ.
5 жовтня 2017 року у м. Полтава відбувся семінар «Підвищення ресурсоефективності малих та середніх підприємств Полтавщини». Захід проведено в рамках демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN) за підтримки Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА та Полтавського університету економіки і торгівлі. Метою заходу було розглянути переваги від впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва, обговорити можливість використання Клубів РЕЧВ як інструменту підвищення ресурсоефективності підприємств, виявити та залучити потенційних учасників та підтримати створення Клубу РЕЧВ у Полтавській області
У заході взяли участь представники підприємств, неурядових організацій, органів державної влади та експертного середовища, які цікавляться можливостями удосконалення виробництва в напрямку ефективного використання ресурсів (енергії, матеріалів і води).
В Запоріжжі відбувся Круглий стіл «Енергоефективність у промисловості – запорука підвищення конкурентоспроможності економіки», організований Центром ресурсоефективного та чистого виробництва спільно з Держенергоефективності за підтримки Запорізької ТПП. Участь в обговоренні взяли представники таких компаній, як «Запоріжсталь», «Запорожкокс», «Укрграфіт», «Запоріжвогнетрив», Запорізький титано-магнієвий комбінат, «Дніпроспецсталь» та інші.
Впровадження енергоефективних технологій у виробничій сфері, зокрема, за допомогою коштів від вуглецевого податку, обговорили експерти Держенергоефективності та представники підприємств Запоріжжя 3 серпня під час круглого столу «Енергоефективність у промисловості – запорука підвищення конкурентоспроможності економіки».
27 червня на базі НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбувся інформаційний семінар для викладачів вищих навчальних закладів на тему «Імплементація курсу з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) у навчальні програми ВНЗ: переваги та можливості». Семінар організовано в рамках міжнародного проекту Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні». На семінарі було представлено методичні засади концепції ресурсоефективного та більш чистого виробництва, приклади впроваджених проектів РЕЧВ на промислових підприємствах. Учасники мали змогу обговорити досвід викладання курсу з РЕЧВ та суміжних дисциплін у рамках різних навчальних програм.
У 2016 році в рамках демонстраційного проекту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN) були підготовлені і опубліковані довідники з РЕЧВ на національних мовах шести країн-учасниць для спеціалістів, що працюють в молочній і хімічній промисловості. Щоб популяризувати ці довідники, було запропоновано організувати два онлайн-семінари для спеціалістів у країнах Східного партнерства ЄС.
4-го липня 2017 року були проведені два онлайн-семінари «Сучасні технології та процеси переробки молока на європейських молокопереробних підприємствах, спрямовані на ефективне використання ресурсів» і «Європейські підходи та заходи з ефективного і відповідального управління хімічними речовинами». Вебінари були організовані Білоруським центром ресурсоефективного і чистого виробництва в Мінську. Лектором виступив експерт ЮНІДО Йоханнес Фреснер (Австрія).
26 червня 2017 року у м. Полтава відбувся круглий стіл «Залучення фінансування ресурсоефективних заходів для малих та середніх підприємств». Захід проведено в рамках демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN) за підтримки Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.
Метою заходу було розглянути переваги від впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва, проаналізувати можливості та бар’єри для малих і середніх підприємств при впровадженні ресурсоефективних заходів, обговорити способи інтенсифікації впровадження підприємствами таких заходів.
У заході взяли участь близько 40 представників підприємств, неурядових організацій, органів державної влади та експертного середовища, які цікавляться можливостями залучення інвестицій для модернізації виробництва в напрямку ефективного використання ресурсів (енергії, матеріалів і води).