Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Конференція «Впровадження методики ЮНІДО з ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах України: перспективи для Одеського регіону»

28 січня 2015 року за підтримки Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Одеської обласної державної адміністрації Центр РЕЧВ провів у м. Одесі спільну нараду-конференцію «Впровадження методики ЮНІДО з ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах України: перспективи для Одеського регіону».

Конференція була спрямована на підвищення обізнаності керівників виробничих підприємств Одеської області щодо можливостей впровадження у регіоні ресурсоефективного та більш чистого виробництва та започаткування співпраці із Центром РЕЧВ.

Учасників конференції привітали заступник директора Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Одеської облдержадміністрації Ярослава Резнікова, директор Центру Ігор Шилович, директор департаменту Українського союзу промисловців та підприємців Сергій Худобін, координатор проекту РЕЧВ у Одеській області Галина Крусір.

Директор Центру РЕЧВ І. Шилович ознайомив присутніх з етапами впровадження проекту в Україні та його результатами, а також продемонстрував, наскільки важливим є запровадження методики ресурсоефективного та чистого виробництва для національної економіки. Так, наприклад, частка вартості енергії у ціні кінцевого продукту (чорний прокат) у Європейському союзі складає 18-25%, а в Україні сягає 57 %, не дозволяючи ефективно розподіляти кошти та підвищувати якість продукції. Крім того, згідно даних International Financial Corporation, модернізація (інновація) завершена тільки на 11,4% українських підприємств з числа тих, що її потребують. Були надані конкретні приклади, коли запровадження методики РЕЧВ покращило показники продуктивності підприємств, дозволили заощадити на ресурсах та енергії, знизили обсяги викидів вуглекислого газу. Було підкреслено, що зменшення неефективних виробничих витрат – необхідний крок, який робить підприємство стабільним та надає йому конкурентні переваги, наближуючи до європейських технічних стандартів і знижуючи витрати на сировину, воду та енергію.

Технічний директор Центру РЕЧВ Валерій Павшук детальніше зупинився на особливостях самої методики РЕЧВ. Сутність методики полягає у тому, щоб, виявивши економічно та технологічно недоцільні витрати енергії, води та матеріалів у ході виробництва, розробити технічні рішення для їх зменшення. Додатково, запровадження методики сприяє скороченню викидів і стоків у навколишнє середовище без зменшення обсягів виробництва. В. Павшук висловив впевненість, що запровадження саме методики ЮНІДО створює конкурентні переваги для підприємств, які прагнуть посилити свої позиції в Україні та вийти на європейський ринок.

Координатор проекту РЕЧВ у Одеській області Галина Крусір окреслила сучасний стан та перспективи поширення методики ЮНІДО в регіоні, розповіла про кращі практики запровадження ресурсоефективного підходу в діяльність виробничих компаній та підприємств сфери послуг.

Практичним досвідом, пов’язаним із запровадженням ресурсоефективного та більш чистого виробництва, поділився на прикладі Швейцарії Кристоф Хюгі,Голова групи сталого менеджменту ресурсів (Інститут екопідприємництва Університету прикладних наук та мистецтв Північно-Західної Швейцарії). Пан Хюгі, зокрема, зупинився на розмаїтті програм та проектів більш чистого виробництва, які існують у Швейцарії, та на необхідності різних підходів до великих компаній – споживачів ресурсів та невеликих фірм із обмеженими фінансовими можливостями для здійснення модернізації. Крім того, Кристоф Хюгі окреслив виклики, з якими стикаються Центри РЕЧВ: низька політична воля та недостатнє розуміння власниками підприємств особливостей цілісного ресурсоефективного підходу, складності із визначенням найбільш релевантної методики, незначна чисельність підготовлених фахівців із енергоефективності.

Наявні технологічні рішення та вітчизняні розробки Міжнародної академії наук і інноваційних технологій у сфері енергозбереження презентував президент Академії Микола Тернюк. Він на практичних прикладах підприємств аграрної, фармацевтичної, машинобудівної, газодобувної, переробної та легкої промисловості (зокрема, Харківської області) показав, що їх застосування має високий потенціал окупності (до двох тижнів), збільшує потужність виробництва та зменшує витрати, пов’язані з екологічною сферою.

Завідуюча сектором прикладних проблем екологізації економіки регіону Інститута проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України Тетяна- Галушкіна ознайомила присутніх з експертним баченням перспектив Одеського регіону щодо запровадження зеленої економіки як фундаменту впровадження ресурсоефективного та більш чистого виробництва. Вона особливо підкреслила, що концепція зеленої економіки повністю відповідає узгоджується із екологічними та економічними особливостями саме Одеського регіону – розвинутими аграрним, харчовим та туристичним секторами.

Фінансові та організаційні аспекти зміцнення спроможності малих і середніх підприємств, зокрема, аграрної та харчопереробної галузі, шляхом заохочення їх до реалізації проектів з енергоефективності, висвітлили Ігор Кирильчук (Національний координатор Проекту ЮНІДО/ГЕФ «Підвищення енергетичної ефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчовій промисловості та інших малих та середніх підприємствах в Україні»). Він представив можливості проекту, якими можуть скористатися підприємства відповідних галузей, зорієнтовані на запровадження енерго- та ресурсоефективного підходу.

Начальник фінансового відділу Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ В. Майборода ознайомив присутніх із програмами Німецько-українського фонду та Нацбанку України щодо підтримки фінансування малих і середніх підприємств України шляхом надання їм через банки-партнери кредитів для здійснення інвестицій в основний та обіговий капітал. Пан Майборода роз’яснив особливості роботи Національного банку України з підприємствами та відповів на запитання присутніх щодо розмірів облікової ставки, процентів та інші.

Учасники конференції, серед яких були представники Одеської обласної державної адміністрації, Одеської торгово-промислової палати, фахівці підприємств та інженерно-дослідних установ, науковці, спеціалісти органів місцевої влади та місцевого самоврядування, фахівці з питань екології та економіки, обговорили важливість підготовки національних експертів з ресурсоефективного та чистого виробництва та можливості подальшої співпраці щодо втілення принципів «зеленої» економіки.

У ході дискусії були також обговорені актуальні питання реалізації проекту ЮНІДО, зокрема можливості підвищення ресурсоефективності підприємств Одеського регіону та налагодження ефективної взаємодії з Центром РЕЧВ.

В. Редчик, координатор проектів Центру у Вінницькій області, наголосив на практичній спрямованості методики ЮНІДО та тій користі, яку вона дає підприємствам, особливо середнім та малим, та навів конкретні приклади, що підтверджують цю тезу.

Директор Центру І. Шилович, відповідаючи на питання учасників, підкреслив, що втілення рекомендацій щодо РЕЧВ, зазвичай, не потребує значних коштів; вони спираються на можливості та специфіку кожного конкретного підприємства. Наостанок, він ще раз закликав усіх присутніх до співпраці та подякував усім присутнім за великий інтерес та активну участь.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи