Понад 2 млн. грн у рік зможуть заощадити учасники проекту ЮНІДО за рахунок впровадження технічних рішень ЦРЕЧВ

Konf Kyiv 2015 28 грудня 2015 року в Експозиційній залі Наукового парку «Київська політехніка» відбулася конференція «РЕСУРСОЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ», в ході якої було презентовано результати проектів ресурcоефективного та більш чистого виробництва у Київському регіоні за підсумками 2015 року.

Конференцію організовано в рамках проекту Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) в Україні «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні».

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва був створений у 2013 році. Його головною метою є надання послуг з підвищення ресурсо- та енергоефективності підприємств, екологізації виробництв шляхом проведення комплексних інженерних й технологічних оцінок виробничих процесів на підприємствах з метою розробки технічних рішень і рекомендацій щодо підвищення ефективності використання виробничих ресурсів з урахуванням можливостей підприємства (шляхи зменшення виробничих витрат; скорочення споживання енергії, матеріалів і води на одиницю продукції; зменшення кількості відходів шляхом оптимізації конструкції та дизайну виробів; збільшення частки використання відходів у виробничому процесі тощо). Засновниками Центру виступили НТУУ «КПІ», НП «Київська політехніка» та Український союз промисловців і підприємців. Проект реалізується за фінансової підтримки Урядів Австрії та Швейцарської Конфедерації.

Протягом 2015 року у Проекті взяли участь 6 підприємств Київського регіону. За результатами їх комплексного технічного аудиту Центром запропоновані технічні рішення, які забезпечують:

• Скорочення споживання води 100 300 м3/рік
  • Економію природного газу на 4403 м3/рік
  • Економію електроенергії на 128 464 кВт-год/рік
  • Зниження використання матеріалів на 94 т/рік
  • Зниження викидів СО2 на 64 т/рік

Загальний економічний ефект, який може бути досягнутий від реалізації запропонованих рішень, складає близько 2,1 млн. грн/рік.

На правах приймаючої сторони конференцію відкрив заступник проректора з наукової роботи Національного технічного університету України «КПІ» Валерій Барбаш. Він особливо відмітив необхідність якісної підготовки інженерних та управлінських кадрів зі спеціалізацією в галузі ресурсоефективного і більш чистого виробництва і повідомив, що університет надає особливу підтримку дослідникам, які працюють над цією проблематикою.

Звертаючись до учасників конференції з вітальним словом, заступник голови Місії Посольства Австрії в Україні Клаус Іро наголосив, що підвищення енерго- і ресурсоефективності промислової діяльності наразі є викликом, що має глобальний характер. Це наочно продемонстрував порядок денний нещодавнього Кліматичного Самміту в Парижі. Для України, за словами дипломата, ці питання мають особливу актуальність з огляду на те, що українська економіка має один з найвищих в світі показників енерговитратності виробничих процесів.

За словами координатора проектів зі сталого використання енергоресурсів Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ганни Кузнецової, проект зі сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні націлений на надання якісних послуг підприємствам, які прагнуть досягти європейських стандартів ресурсоефективності.

Директор департаменту корпоративної безпеки Українського союзу промисловців і підприємців Сергій Худобін зазначив, що визначні результати, яких вдалося досягти підприємствам-учасникам проекту, свідчать про необхідність поширювати цей досвід на інші регіони і залучати до участі у проекті нові підприємства. На його думку, успіху проекту в Україні активно сприятиме вагомий науковий потенціал вітчизняних університетів і академічних установ.

Директор Центру ресурсоефективного і чистого виробництва Ігор Шилович підкреслив, що, як показує досвід підприємств-учасників проекту, переважна більшість запропонованих Центром технічних рішень не потребує залучення підприємством додаткових інвестицій, а ефектом від їх впровадження може бути відчутне скорочення неефективних ресурсо- та енерговитрат.

Всього в конференції взяли участь представники понад 30 підприємств, науково-дослідних і конструкторських організацій, міжнародних фондів.

konf Kyiv 2015

Конференція «РЕСУРСОЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ» проводилася з метою розширення кількості учасників проекту ЮНІДО, залучення нових підприємств та підвищення обізнаності громадськості, компаній, наукових кіл та інших зацікавлених осіб про ресурсоефективне та більш чисте виробництво (РЕЧВ). Починаючи з 2013 року Центром ресусроефективного та чистого виробництва було обстежено 50 підприємств у чотирьох регіонах України (Київському, Вінницькому, Одеському і Запорізькому), підготовлено понад 40 сертифікованих експертів з РЕЧВ. З 2015 року представництва Центру працюють також у Львівському і Харківському регіонах.