Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Як Україні вибиратися з пастки неконкурентоздатності?

Adv. board 2015Відбулося засідання Консультативної ради міжнародного проекту ЮНІДО в Україні «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні».

21 січня 2016 року відбулося щорічне засідання Консультативної ради проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні». Проект створено в рамках співпраці України з Організацією об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

За даними Всесвітнього економічного форуму (WEF), протягом останніх десяти років Україна «застрягла» на 70-80-х позиціях глобального рейтингу конкурентоспроможності. Одним з чинників, що серйозно обмежують конкурентоздатність як окремих підприємств, так і економіки в цілому, є висока енерго- та ресурсомісткість виробничих процесів в Україні. Світова енергетична рада (WorldEnergyCouncil), яка випускає щорічні рейтинги сталості національних енергетичних систем, наголошує, що високий рівень енерговитратності та обсягів емісії СО2 залишається ключовою загрозою й енергетичній безпеці України. На розв’язання цих проблем спрямований проект ЮНІДО.

Засідання Консультативної ради відкрив її голова, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Василь Крутов. Він зазначив, що необхідність широкого впровадження практик ресурсоефективності у роботу підприємств продиктована вимогами державної політики щодо скорочення втрат ресурсів та енергії й виходу на рівень енергетичної незалежності.

З вітальним словом виступив заступник проректора з наукової роботи Національного технічного університету України «КПІ» Валерій Барбаш, який підкреслив важливість співпраці університету і Центру у напрямі підготовки кваліфікованих фахівців з ресурсо- та енергоефективності.

Координатор співпраці України з ЮНІДО Людмила Мусіна наголосила на важливості взаємних зобов’язань України та міжнародних організацій щодо досягнення цілей сталого розвитку, у тому числі через диверсифікацію промисловості, розвиток нових галузей і створення нових робочих місць.

Директор Центру Ігор Шилович зазначив, що протягом 2015 року Центр співпрацював з 20 підприємствами у 5 областях України. Ефект від впровадження запропонованих фахівцями Центру технічних рішень дозволить підприємствам скоротити витрати електроенергії приблизно на 30 тис. МВт*год, води – майже на 50 тис. м3, матеріалів – на 105 т за рік, знизити викиди СО– на 6500 т за рік. Він підкреслив, що ресурсоефективність є безальтернативним шляхом економічного розвитку для України, враховуючи зобов’язання, взяті нашою державою у зв’язку з приєднанням до Угоди про Асоціацію з ЄС, резолюції Паризької конференції ООН з кліматичних змін та інших важливих міжнародних документів.

Як зазначив технічний директор Центру Валерій Павшук, частка енергії в структурі вартості української продукції щонайменше вдвічі вища, ніж європейської. Те ж саме стосується й інших ресурсів (води, матеріалів тощо).

Як показує міжнародна практика, заходів з впровадження практик ресурсоефективного та чистого виробництва набувають найбільшої ефективності там, де забезпечується тісна співпраця Уряду, міжнародних організацій, неурядового сектору і підприємств.

Учасники засідання дійшли висновку про необхідність інтенсифікації такої співпраці в Україні, у тому числі в напрямку залучення міжнародних інвестиційних проектів, популяризації методів і практик РЕЧВ серед урядових, промислових та громадських кіл. Також прийнято рішення почати розробку пропозицій до Державної служби статистики України щодо переходу на європейські стандарти оцінки енерго- та ресурсоефективності підприємств. Крім того, необхідним є посилення співпраці України і ЮНІДО, що може знайти відображення у тексті нової Рамкової програми співробітництва між ЮНІДО та Урядом України на 2016-2020 рр., проект якої наразі розробляється за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи