Форум «РЕЧВ: скорочення обсягів стічних вод та їх очищення»

16.03.29 Forum 4-1Актуальність потреби в очищенні та скороченні обсягів стічних вод в Україні сьогодні вже ні в кого не викликає сумніву. З метою ще раз обговорити цю проблему та шляхи її вирішення за допомогою залучення якомого більшої кількості зацікавлених сторін, 29 березня 2016 року у залі Адміністративної Ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ») відбувся черговий форум, присвячений популяризації та поширенню концепції ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні «Ресурсоефективне та чисте виробництво (РЕЧВ): СКОРОЧЕННЯ ОБСЯГІВ СТІЧНИХ ВОД ТА ЇХ ОЧИЩЕННЯ». Форум є четвертим з серії шести тематичних форумів, які стосуються актуальних питань сталого споживання та виробництва.

Захід проводився в рамках міжнародної програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства Європейського союзу» EaP GREEN та її демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне та чисте виробництво», який виконується Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

До обговорення питань поводження зі стічними водами долучилися понад 50 осіб, зокрема представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, бізнес-асоціацій, промислових і науково-виробничих підприємств, установ водопровідно-каналізаційного господарства, громадських організацій, діючих в Україні міжнародних екологічних проектів та програм, освітніх установ.

Відкриття заходу відбулося вітальним словом координатора демонстраційного проекту EaP GREEN в Україні Марії Цибки та директора Центру РЕЧВ в Україні Ігора Шиловича, який наголосив на потребі комплексного вирішення проблем забруднення та обсягів промислових стоків шляхом впровадження РЕЧВ на підприємствах України.

В рамках форуму з доповідями виступили :

• В`ячеслав Биковець, Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України;
  • Кемалій Алієв, Експерт з управління річковими басейнами з Управління транскордонними басейнами річок України;
  • Олександр Романюк, Генеральний директор Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія»;
  • Тетяна Князькова, Експерт з водного менеджменту Центру РЕЧВ в Україні.

Увагу було приділено також питанням технічного стану централізованих систем водовідведення та каналізаційних очисних споруд в Україні; включеним до угоди про Асоціацію України з ЄС Директивам, пов`язаним з питанням водокористування; біогенним забрудненням поверхневих вод і шляхам його зменшення.

В обговоренні, що слідувало за доповідями, активно приймали участь представники малих та середніх підприємств, які є безпосередніми водокористувачами. Виробники молочних продуктів, випічки, пива, заморожених напівфабрикатів, представники машинобудівної та металургійної галузей промисловості висловили занепокоєність ситуацією з поводженням зі стічними водами на підприємствах України та підкреслили, що готові до впровадження сучасних систем очищення промислових стоків при створенні сприятливих економічних умов для цього. Підприємці також наголосили на необхідності внесення змін в законодавчі бази з метою стимулювання дотримання нормативів.

16.03.29 Forum 4-2

Досвідом впровадження заходів з очистки стічних вод різної складності в країнах СНД та ЄС поділились представники підприємств, серед яких: Олена Коцар, директор з інновацій ТОВ «Юнілос-Україна»; Олександр Мудрик, заступник директора ТОВ «СААН», та Віктор Михайловський, директор ТОВ «ЕНВІТЕК».

Експерт з інформаційного поширення РЕЧВ в Україні та модератор Форуму Катерина Романова традиційно ознайомила присутніх з принципами ресурсоефективного та чистого виробництв та змістом Посібника для успішного бізнесу «Підходи та практики ресурсоефективного виробництва».

Учасники форуму відзначили потребу у подібних заходах для обміну думками, пропозиціями та корисними контактами.

Демонстраційний компонент «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства Європейського Союзу», яка фінансується Європейським Союзом.