Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Практична конференція за підсумками реалізації демонстраційного компоненту проекту «Програма сприяння зеленій модернізації української економіки»

IMG 5130

15 червня 2016 року у конференц-залі Дніпропетровської ТПП відбулась  практична конференція за підсумками реалізації демонстраційного компоненту проекту «Програма сприяння зеленій модернізації української економіки».

Проект реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ, GmbH) спільно з Дніпропетровською Торгово-Промисловою Палатою і Центром ресурсоефективного та чистого виробництва (м. Київ).

Дніпропетровська область стала пілотним регіоном з впровадження «Програми сприяння зеленої модернізації української економіки». Програма розрахована на 3 роки і фінансується Урядом Німеччини. Бюджет Програми становить 5 млн. євро.

В рамках реалізації Програми з листопада 2015 року у Дніпропетровську було проведено пошук та відбір підприємств для участі у демонстраційних проектах з впровадження практики ресурсоефективного та чистого виробництва.

Участь у демонстраційних проектах для підприємств передбачала змогу отримати:

– комплексну інженерну й технологічну оцінку виробничих процесів на підприємстві з метою розробки технічних рекомендацій щодо підвищення ефективності використання виробничих ресурсів з урахуванням можливостей підприємства (шляхи зменшення виробничих витрат; скорочення споживання енергії, матеріалів і води на одиницю продукції; зменшення кількості відходів шляхом оптимізації конструкції та дизайну виробів; збільшення частки використання відходів у виробничому процесі тощо);

– технічну консультацію й експертний супровід під час реалізації заходів щодо скорочення енерго- та ресурсоспоживання;

– рекомендації щодо взаємодії із національними та міжнародними фінансовими установами для отримання фінансування розроблених проектів

Важливою складовою демонстраційного компоненту стало навчання фахівців підприємств-учасників сучасним методикам і практикам ресурсоефективного та більш чистого виробництва (РЕЧВ). Організацію та проведення тренінгового курсу за методикою ЮНІДО забезпечив Центр ресурсоефективного та більш чистого виробництва. Навчання проводили експерти з РЕЧВ із міжнародною сертифікацією.

Участь у демонстраційному компоненті Програми взяли п’ять підприємств:

-  ТОВ «АТП 11231»

-ТОВ «Спецтехоснастка»

- ТОВ «ТМ ВЕЛТЕК»

- ПАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат»

- МПФ «Прем’єр»

IMG 5143

Слухачі тренінгового курсу спільно з експертами Центру РЕЧВ здійснили попередню оцінку потенціалу ресурсоефективності підприємств-учасників, і на основі отриманих даних розробили технічні опції (рекомендації) щодо підвищення ресурсоефективності. Зокрема були запропоновані технічні опції щодо:

- повторного використання води для технічних потреб та скорочення споживання електроенергії і твердого палива на опаленні;

- скорочення електроенергії та матеріалів;

- зниження енергоспоживання ТПА, утеплення стін фасадів будівель, компенсації реактивної потужності, заміна ламп освітлення, ремонт та утеплення теплопроводів тепломагістралі, зменшення відходів металу;

- ефективного використання сировини;

- зниження рівня несиметрії напруги електричної мережі на підприємствах, зниження температури конденсаторів у компенсуючих установках, покращення ізоляції технологічного обладнання.

Впровадження згаданих опцій дозволить підприємствам заощадити загалом близько 2,2 млн. грн.

На конференції за участю представників промисловості, малого і середнього бізнесу, фінансових установ, учасників та експертів міжнародних проектів GIZ, UNIDO також були обговорені технічні та фінансові аспекти реалізації сучасних підходів до зеленої модернізації промисловості, зниження ресурсо- та енергоємності виробництва без скорочення його фактичних обсягів.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи