Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Практична конференція «День енергоефективності в Чернівцях»

25 травня 2016 року в Мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича відбулася практична конференція «День енергоефективності в Чернівцях». У конференції взяли участь представники органів регіональної влади і місцевого самоврядування, комунальних служб та закладів освіти, ОСББ, наукових установ, бізнес-асоціацій. Організатором конференції виступив Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (м. Київ) спільно з Чернівецькою обласною держадміністрацією, Чернівецькою міською радою, Асоціацією спеціалістів з енергоефективності та енергозбереження.

IMG 5716 A

З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Чернівецького університету Степан Мельничук, заступник міського голови м. Чернівці Володимир Середюк та начальник управління інфраструктури Чернівецької облдержадміністрації Володимир Трепко.

Спікери наголошували на актуальності широкого впровадження енергоефективних рішень у закладах освіти для забезпечення належних умов роботи і навчання. Чернівецький національний університет як пам’ятка архітектури та частина всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, потребує інноваційних підходів щодо модернізації систем опалення, охолодження та кондиціонування повітря, які б інтегрували оригінальну конструкцію будівель і сучасні технічні досягнення. Саме тому у семінарі експерта ЮНІДО та ЮНЕП Йоханнеса Фреснера (Stenum GmbH, Австрія) «Енергоефективність для муніципалітетів», який відбувся в рамках конференції, окрему увагу було приділено обговоренню прикладів реалізації енергоефективних проектів для пам’яток історії та архітектури.

 

Експерти Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Костянтин Тадля і Віталій Круковський представили результати енергетичного обстеження корпусів № 4,5,6 Чернівецького університету (головний корпус, духовна семінарія разом із церквою Трьох Святителів та пресвітерій колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації). Обстеження проводилося в рамках реалізації проекту ЮНІДО «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні» і проекту «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні» ( «УКРАЇНА-НОРВЕГІЯ»). Експертами розроблено рекомендації щодо реконструкції та модернізації системи опалення та кондиціонування повітря у обстежених корпусах. Рекомендації включають встановлення фанкойлів замість аварійно небезпечних чавунних радіаторів опалення та регістрів, встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів) на кожну з будівель та балансувальних клапанів, встановлення чіллеру для охолодження повітря та з можливістю роботи в режимі теплового насосу для покриття потреб в опаленні при температурах зовнішнього середовища вище 0 °С. Реалізація запропонованих заходів потребуватиме інвестицій у розмірі близько 8 млн. грн.

Проблемі пошуку інвестицій, необхідних для впровадження енергоефективних заходів, була присвячена друга частина конференції.

З презентацією національної програми енергоефективності «Ощадний дім» виступила представник «Ощадбанку» Інна Шовкопляс. За цією програмою банк надає кредити на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів з відшкодуванням до 70% суми кредиту.

IMG 5785 A

Інші джерела фінансування енергоефективних проектів обговорювались під час майстер-класу «Краудфандінг в енергозбереженні» від координатора проектів «Спільнокошт» та «Код міста» Віти Базан. Його підсумком стала «дорожня карта» залучення фінансування для проекту «Реконструкція та модернізація системи опалення та кондиціонування повітря Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича», яка передбачає диверсифікацію джерел фінансування, поєднання краудфандингових, грантових та інших підходів до залучення інвестицій, координацію зусиль адміністрації університету, міської та регіональної влади, активістів, громадських та бізнес- спільнот у реалізації цього проекту. У разі успішного виконання проекту Центр РЕЧВ планує поширювати цей досвід на інші об’єкти, які потребують модернізації систем енергоспоживання і залучення відповідного фінансування.

В результаті конференції учасники мали змогу ознайомитись з кращими практиками енергоефективності для розвитку муніципалітетів та ОСББ, обговорити найбільш актуальні питання розробки та імплементації енергоефективних та енергоощадних рішень.


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи