Каталог Скачать ГДЗ по математике ГДЗ по геометрии
Скачать ГДЗ готовые домашние
Кращі підприємства
Кращі технології
Кращі спеціалісти

Недооцінені можливості розвитку: представникам підприємств Вінничини представлені кращі практики з впровадження РЕЧВ

4-120 жовтня 2016 року у Вінниці відбувся інформаційний семінар на тему «Підвищення ресурсоефективності підприємств Вінницького регіону». Організатором семінару виступила організація роботодавців «Центр ресурсоефективного та більш чистого виробництва», яка виконує проект ЮНІДО в Україні. Семінар присвячено обговоренню нових можливостей розвитку бізнесу на основі впровадження підходів ресурсоефективного і чистого виробництва (РЕЧВ) від проведення аудиту до реалізації модернізаційних заходів.

Відкрив семінар Генеральний директор Вінницького обласного об'єднання організацій роботодавців Леонід Антонюк, який наголосив на актуальності напряму енерго- та ресурсозбереження для підприємств регіону. На семінарі були представлені кращі практики впровадження ресурсоенергозбереження в Україні та Вінницькому регіоні.

Протягом 2013-2015 рр. учасниками проекту стали понад 50 підприємств, у тому числі 12 підприємств Вінницької області. Виконавчий директор Центру РЕЧВ Тарас Сакалош повідомив, що сукупний ефект економії від запроваджених учасниками проекту технічних рішень перевищив 5 млн. євро. За словами регіонального координатора Центру РЕЧВ Валерія Редчика, керівники часто недооцінюють потенціал скорочення ресурсовитрат на власних підприємствах. Наприклад, вони припускають, що можна було б скоротити споживання електроенергії на 5%, у той час як за розрахунками фахівців потенціал енергозбереження дорівнює 25%. Виконуючий обов’язки Директора агенції регіонального розвитку Валерій Нікітюк підкреслив значущість реалізації ресурсо- та енергозберігаючих проектів для розвитку регіону і заявив про готовність співпрацювати з Центром щодо вибору проектів для інвестування. 

Учасники також обговорювали проблеми залучення коштів для реалізації модернізаційних проектів та імплементації ресурсозберігаючих рішень. Начальник управління МСБ АБ «Укргазбанк» Людмила Григор’єва ознайомила присутніх з діючими програмами еко-фінансування, а завідуючий сектором продажу роздрібних продуктів ПАТ «Укрексімбанк» Денис Стецюк доповів про механізми фінансування енергоефективних програм. Експерти платформи «Спільнокошт» Ольга Логвіновська та Денис Бортников розповіли про можливості залучення коштів під енергоефективні проекти на основі краудфандингу. Начальник інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області Віктор Пірняк розкрив питання ризиків, які несуть підприємства в разі неналежної експлуатації та технічного зносу теплового та електричного обладнання, та надав практичні рекомендації щодо подовження експлуатаційного ресурсу обладнання. В ході семінару також виступили директор НДІ «Гелій» Володимир Севастьянов, підприємець Олег Габріель, голова Центру розвитку інвестспроможності при Вінницькій обласній раді Володимир Репей.

В цілому семінар було спрямовано як на підвищення обізнаності підприємств регіону щодо нових можливостей розвитку на основі сучасних методик ресурсо- та енергозбереження, так й на посилення співпраці державного, промислового, фінансового та громадського секторів щодо сталого розвитку Вінницькій області.

4-2

4-3


Extension Joomla
Email:
Тема:
Текст:
Антиспам: Як називається "Червона планета"?
Форма обратной связи