"Ми - місіонери. Ми хочемо показати, як треба і як можна робити дуже корисні речі, на основі системного підходу, - каже координатор Центру в Харківській області Сергій Худобін. - Звичайно, всі розуміють, що потрібно модернізувати виробництво і отримувати прибуток. У Харківській області на заводах і фабриках - дуже кваліфікований персонал, здатний вирішувати складні завдання. Але є речі, до яких вони звикли і не бачать, що можна і потрібно змінити. А ми - готові підказати. До речі, для вчених та інженерів участь в наших аудитах - це непоганий підробіток. Запрошуємо їх в клуб наших експертів , для чого потрібно пройти певні курси і отримати сертифікат. Перша група експертів вже підготовлена, але ми постійно розширюємо коло клієнтів, і експертів скоро знадобиться чимало. Буде сформована база експертів з енергоефективності, яку буде надано органам влади, зокрема, Харківській облдержадміністрації. Уже зараз ми можемо сказати, що відбулись зустрічі з 25 великими підприємствами міста та області. Ми допомагаємо і Тракторному заводу, і "Світлу шахтаря", і "Турбоатому", і заводу ім. Малишева ".
Детальніше тут: http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/23.11.2017/missionery_energoeffektivnosti_evropeyskiy_opyt_na_harkovskih_predpriyatiyah/
Результати впровадження в Україні проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоеффектівного і чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні» обговорили в ході прес-брифінгу представники ЮНІДО (Проект ООН з промислового розвитку) в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ.
Захід відбувся напередодні Зустрічі Експертної Групи високого рівня «Ресурсоефективність і чисте виробництво" (РЕЧВ): Стимулювання екологізації промисловості в Україні», яка відбудеться 12 жовтня в КВЦ «Парковий». Метою зустрічі є ґрунтовне обговорення і погодження розбіжностей між вимогами щодо впровадження принципів РЕЧВ в Україні з метою сприяння створенню законодавчої бази, яка буде стимулювати процес екологізації національної промисловості.
Директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Шилович відповів на запитання порталу Liga.net. Зокрема, він зазначив, що сьогодні раціональне використання ресурсів є викликом не тільки для вітчизняних підприємств, але і для підприємств Європи, Японії, США. «У цих країнах існує законодавча база, що формує стимули для впровадження ресурсоефективності. Розробляється і постійно вдосконалюється технічна політика, завдяки якій істотно знижуються в натуральному виразі витрати ресурсів. Нам необхідно вивчати цей досвід. В минулому році за ініціативою наших швейцарських партнерів був організований навчальний тур для працівників Центру та представників компаній, з якими ми співпрацюємо.
Експерти Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) розповіли Фокусу про те, як Україна може використовувати фабрики і заводи, побудовані при Союзі, які галузі економіки могла б розвивати країна і про те, чому не потрібно відмахуватися від азіатського досвіду
У березні Україну відвідали Петра Швагер - менеджер ЮНІДО і Хайнц Лоенбергер - головний технічний консультант проекту ЮНІДО "Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоеффектівного і більш чистого виробництва в Україні". Візит присвячено до щорічного засідання керівного комітету проекту. Засідання проходило в стінах КПІ ім. Ігоря Сікорського.
«Наразі ситуація в Україні змінюється. Новий гігантський ринок відкривається - це ринок ЄС. Якщо українські підприємства хочуть експортувати продукцію в ЄС, дуже важливо покращити споживання ресурсів», - заявив заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні (SCO) Ніколя Гігас під час засідання Керівного комітету проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва (РЕЧВ) шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні». Пан Гігас відмітив величезний потенціал РЕЧВ в Україні. «Підприємства знають, що потрібно щось змінювати, але не знають, як це робити, де шукати фінансування. РЕЧВ - це шлях до того, щоб «розбудити принцесу», розбудити все більше і більше підприємств в Україні», - додав він. «Ресурсоефективність і чисте виробництво є важливим фактором сталого розвитку промисловості. Розвиток неможливий без цієї опори, якою є більш ефективне, відповідальне, бережливе поводження з ресурсами», - заявила менеджер Проектів з промислового розвитку ЮНІДО Петра Швагер.
Експерт Центру РЕЧВ Василь Прусак взяв участь у дискусії на тему «Оновлена стратегія поводження з відходами у Львові: виклики та перспективи», яка відбулася 23 грудня. Спираючись на власний досвід керування ОСББ, він поділився з учасниками ідеями, як налагодити ефективну схему впровадження переробки сміття після роздільного збору.
«Ми не збудуємо сміттєпереробний завод вже, тому потрібно повернути голову самим до себе. У мене в будинку є 116 квартир. Я підрахував, якщо у процесі сортування сміття ми відберемо папір, пластик, скло і трохи металу, то, здавши це все на переробку, у місяць з одного будинку зможемо заробити 600-800 грн, За рік за вивіз сміття ми платимо 30 тисяч грн. Якщо сортувати це сміття, то ми можемо економити близько 18 тис. грн для мешканців будинку. Але ця схема буде дієва лише у тому разі, якщо навчимося сортувати це сміття вже у себе на кухні», - розповів Василь Прусак.
Департаментом екології та природних ресурсів спільно з Київською міською інноваційною галузевою організацією роботодавців «Центр ресурсоефективного та чистого виробництва» укладено договір про співробітництво та координацію стосовно впровадження ресурсоефективних та екологічних заходів на підприємствах Львівщини.
Зокрема, департамент екології та природних ресурсів виступив партнером та засвідчив актуальність реалізації проекту Організації Об'єднаних Націй з Промислового Розвитку (ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні».
Наразі в світі працюють близько 70 організацій, аналогічних Центру РЕЧВ, який з'явився в Україні 4 роки тому. Проект ЮНІДО успішно реалізується в Київській, Вінницькій, Запорізькій, Одеській і Львівській областях. А в цьому році до проекту приєдналися 7 компаній Харківської області. Центр тепер допомагатиме і харківським компаніям, що бажають зробити виробництво більш екологічним і економним. Про те, як організована ця робота, розповів директор Центру РЕЧВ Ігор Шилович:
- Проект, як правило, складається з двох етапів. На першому етапі проводиться попереднє обстеження роботи підприємства: скільки ресурсів витрачається на одиницю продукції, що випускається, які є відходи, як використовуються виробничі площі і т.д. Всю роботу на цьому етапі ми проводимо для компанії безкоштовно і разом показуємо «вузькі місця», де відбуваються втрати, яких можна уникнути або ж істотно зменшити.
20 грудня 2016 року в Одесі відбулася конференція «Підвищення ресурсоефективності в Одеському регіоні: досягнення та перспективи проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку». Конференцію проведено Центром ресурсоефективного та чистого виробництва в рамках міжнародного проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні».
Починаючи з 2013 року, в проектах Центру РЕЧВ взяли участь 86 підприємств України з шести регіонів України: Київського, Вінницького, Львівського, Запорізького, Харківського та Одеського. Розроблені Центром технічні рішення та інновації дозволять цим підприємствам сукупно зекономити:
Пора випускних заходів за проектом «Україна-Норвегія» відкрилася 9 грудня 2016 в Києві. Першою восени випустилася група у складі 36 осіб, учасники якої пройшли перепідготовку за спеціальністю «Ресурсоенергоеффективні технології» на базі Центру ресурсоеффективного і чистого виробництва при КПІ. Урочиста церемонія випуску відбулася в залі Президії Академії наук України. Спеціальним гостем від Королівства Норвегія став Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестад. Це перша офіційна участь нового Посла Норвегії в заході проекту «Україна-Норвегія». Уле Тер'є Хорпестад виступив з вітальним словом, привітав випускників і побажав їм самореалізації в цивільному житті, розповів про міцні і давні історичні зв’язки між Норвегією та Україною і висловив чіткість і однозначність політичної позиції Норвегії щодо ситуації, що склалася в Україні і підкреслив подальше прагнення Норвегії активно підтримувати Україну і розвивати всебічне співробітництво між нашими країнами. Від МФСА з вітальним словом виступив Президент фонду Володимир Рубцов.
Центр ресурсоефективного та чистого виробництва оприлюднив результати своєї роботи у Львівському регіоні. П’ять львівських підприємств та закладів цьогоріч взяли участь у проекті Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО), який в Україні триває з 2013 року. Для одного із львівських виробників одягу рекомендації експертів Центру дозволять зекономити до 10% електроенергії.
«Найбільш витратний ресурс згідно аналізу – витрати на електроенергію і на опалення. Частину заходів підприємство вже виконало, і вони дають свою економію», – сказав директор ТзДВ «Весна-Захід» Юрій Забігайло.